Az ajánlócédula rendszer az MSZMP nyomására került be 89-ben a választójogi törvénybe, mert az állampárt ezzel a technikával akarta kiszorítani az ellenzéki pártokat a versenyből. Az állampártot többek között Tóth Zoltán képviselte a tárgyalásokon.
„Néhány tény Tóth Zoltán írásával kapcsolatosan.
1)Az ajánlócédula rendszer az MSZMP nyomására került be 89-ben a választójogi törvénybe, mert az állampárt ezzel a technikával akarta kiszorítani az ellenzéki pártoka versenyből. Az állampártot többek között Tóth Zoltán képviselte a tárgyalásokon.
2) Az elmúlt években - Tóth Zoltán leszámítva - minden szakértő a rendszer eltörlése vagy alapos átalakítása mellett érvelt, mert az velejéig korrupt volt és indokolatlan mértékben szorította ki a versenyből az újabb politikai szereplőket.
3) Az LMP megalakulása óta küzd az ajánlócédula rendszer ellen, csúsztatás azt állítani, hogy most csatlakozott volna fel bármihez is.
4) Tóth Zoltán láthatóan képtelen szakmai alapon közelíteni az LMP választási rendszert érintő javaslataihoz, az LMP választási koncepciójáról azt állította a nyilvánosságban, hogy az aránytatalanabb rendszer lenne, mint a Fideszé, pedig bármelyik első éves politológus megmondaná, hogy az egy szinte teljesen arányos rendszer lenne.
5) Nagy-Britanniában egyszerű kauciót kell letenni és bárki indulhat a választáson. Franciaországban még erre sincs szükség.”